Kuidas dokumenti üles laadida, jagada ja allkirjastada?

1. Kui olete edukalt portaali sisseloginud, klikkige ekraanil paremal nupul “Uus dokument”.

2. Valige allkirjastatud dokumendi formaat (jaotis 1) (märkus: see on formaat, milles luuakse allkirjastatud dokument, hiljem ei ole seda formaati võimalik muuta).

DigiDoc toetab praegu järgmisi rahvusvahelisi formaate: PDF dokumendid ja ASiC konteinerid, ning rahvuslikke Leedu, Eesti ja Läti konteinerformaate ADoc, BDoc ja EDoc. Üleslaetava dokumendi maksimaalne suurus võib olla kuni 100 MB.

3. Dokumendi üleslaadimiseks on kaks võimalust (jaotis 2): lohistage dokument üleslaadimispiirkonda; või kasutage nuppu "Leia fail arvutist" faili leidmiseks ja üleslaadimiseks oma arvutist”. Dokumendi nimetus on vaikimisi sama, mis üleslaetud faili nimetus, kuid saate seda soovi korral muuta.

4. Allkirjastajate lisamiseks hakake nende e-posti aadressi sisestama või valige allkirjastaja oma aadressiraamatust (jaotis 3). Samuti saate allkirjastajat lisada kasutades tema isikukoodi. Klikkides ikoonil isiku nime järel, saate määrata talle rolli - kas ta peab dokumendi allkirjastama, kinnitama või omab dokumendile üksnes ligipääsu. Rolli muutmise funktsionaalsus on kättesaadav üksnes tasuliste pakettide kasutajatele; kinnitamise funktsionaalsus on kättesaadav üksnes Äripaketi ja Ettevõtte paketi kasutajatele. 

5. Valige ning määrake vajalikud dokumendi seaded (jaotis 4) nagu dokumendi kategooria, allkirjastamise tähtaeg, samuti saate sisestada teate allkirjastajatele.

6. Dokumendi üleslaadimise lõpetamiseks ning allkirjastamise vaate avamiseks vajutage nupule “Jätka”.

7. Dokumendi allkirjastamiseks klikkige sinisel tegevusribal lehe ülemises osas või lehe allosas nupul “Allkirjasta” ning tegutsege vastavalt valitud allkirjastamise vahendile. 

8. Pärast allkirjastamist näete oma nime taga allkirja infot. 

Vajate abi? Võtke meiega ühendust Võtke meiega ühendust